Najava: UMHCG organizuje treći info štand u okviru projekta “Umrežavanjem do boljeg rada”
Udruženje mladih sa hendikepom Crne Gore u okviru projekta Umrežavanjem do boljeg rada, u utorak 31. jula, s početkom u 10.30 časova oraganizovaće info štand na Žabljaku.
Pomenuta aktivnost se organizuje u cilju podizanja svijesti među opštom javnosti o pravima osoba s invaliditetom, ali i promovisanja promotivnog materijala koji je Udruženje mladih sa hendikepom Crne Gore izradilo u sklopu gore navedenog projekta.
Kako bi razgovarali o značaju Mreže organizacija osoba s invaliditetom Crne Gore formirane u sklopu projekta, planirano je organizovanje šest jednodnevnih info štandova u šest crnogorskih gradova. Do sada je Udruženje organizovalo dva info štanda u Nikšiću i Bijelom Polju. Na info štandovima projektni tim iz UMHCG će razgovarati s građanima o ljudskim pravima osoba s invaliditetom, razmjenjujući s njima stavove i odgovarajući na pitanja i dileme građana.
Aktivnost je dio projekta Umrežavanjem do boljeg rada kojeg sprovode UMHCG i CRNVO uz finansijsku podršku Evropske unije, posredstvom Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori.
Pripremila: Anđela Miličić



Ostale aktuelnosti
- Omogućiti unaprjeđenje digitalnih vještina kod OSI
- DRŽAVA MORA GARANTOVATI PUNO I DJELOTVORNO UČESTVOVANJE I SARADNJU S ORGANIZACIJAMA OSI
- Portal Disability info i aktuelnosti
- Prikupljena sredstva u zajedničkoj akciji UMHCG i Pošte Crne Gore
- NI U OVOM IZBORNOM PROCESU USLOVI ZA OSOBE S INVALIDITETOM NIJESU ADEKVATNI U ODGOVARAJUĆOJ MJERI