Od obrazovanja ka zaposlenju 3 – Trans2Work 3
Projekat ’Od obrazovanja ka zaposlenju – Trans to Work 3“ je osmišljen da unaprijedi kvalitet i relevantnost podrške i inkluzije studenata s invaliditetom u Crnoj Gori, kao i da ukaže na značaj zapošljavanja mladih s invaliditetom po završetku studija. Glavni cilj projekta je zapošljavanje najmanje troje od pet polaznika/ca projektnih aktivnosti u digitalnoj štampariji koja će biti smještena u prostorijama Udruženja.
U okviru projekta osmišljene su sljedeće aktivnosti:
- Obuka „Print studio“ iz oblasti grafičkog dizajna u trajanju od 6 mjeseci za 5 učesnika/ica;
- Zapošljavanje u digitalnoj štampariji;
- Sprovođenje Servisa za zapošljavanje;
- Psihološko savjetovalište i;
- Medijska kampanja
Projekat finansira Zavod za zapošljavanje Crne Gore posredstvom poziva za podnošenje projekata za zapošljavanje lica sa invaliditetom-Grant šema, a koji realizujemo u saradnji sa Fakultetom vizuelnih umjetnosti. Projekat će trajati 10 mjeseci.



Ostale aktuelnosti
- JAVNI POZIV ZA SREDNJOŠKOLCE/KE ZA UČEŠĆE U ISTRAŽIVANJU O VRŠNJAČKOM NASILJU U SREDNJIM ŠKOLAMA U CRNOJ GORI
- Kako prepoznati nasilje?
- JAVNI POZIV ZA PRIJAVU UČEŠĆA NA TRENINGU O USLUZI PERSONALNE ASISTENCIJE
- Većina osoba s invaliditetom u Crnoj Gori ne živi samostalnim životom već u restriktivnim i segregišućim okruženjima
- JAVNI POZIV ZA OSOBE S INVALIDITETOM I POSLODAVCE NA KONSULTACIJE NA TEMU NACRTA ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PROFESIONALNOJ REHABILITACIJI I ZAPOŠLJAVANJU LICA SA INVALIDITETOM